Dalekohled

17. srpna 2016 v 18:50 | Astro Lukas |  Technika
Ahoj!
Druhý den v řadě je článek, což je dobrá zpráva. A vrhneme se na první článek v rubrice technika. Představím vám svůj dalekohled, jenž jsem si nedávno pořídil. Ale nejprve se podíváme trochu obecněji na toto zařízení (ještě podrobnější články teprve přijdou). Již od začátku jsem chtěl reflektor (zrcadlový dalekohled). Ten teď skutečně mám a to Newtonův reflektor (princip podrobněji vysvětlím v jiném článku).

Po dlouhém výběru jsem sáhl po dalekohledu značky Omegon s průměrem primárního zrcadla 150 mm a ohniskovou vzdáleností 750 mm. Tubus dalekohledu je posazen na eqatoriální montáži EQ-4. Do sbírky jsem s dalekohledem dostal dvě čočky Plössl s ohniskovou vzdáleností 25 mm a 6 mm, dále Barlowovu čočku pro dvojnásobné prodloužení ohniskové vzdálenosti dalekohledu. Pro další pozorování a astrofotografii jsem si dále pořídil "hodinový stroj" (motor pro pohon montáže), měsíční filtr, T-2 kruh pro zrcadlovky Canon a nástavec pro používání zrcadlového foťáku s dalekohledem.
Dnes v noci bych rád vyrazil ven, ale přepověď počasí se mění v můj neprospěch, takže možná žádné obrázky v blízké době nepřinesu. Ale počasí je mrcha nevyzpytatelná, takže držím palce vlastnímu štěstí. To je ode mě pro dnešek všechno a budu se těšit zase brzy u dalšího článku.

pozn.: Pokud máte blog, který věnujete fotografii, filmu, počítáčům nebo klidně i jiným tématům, napište do komentářů a můžeme se dohodnout na nějaké spolupráci a vzájemné podpoře ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alo Alo | Web | 31. srpna 2016 v 17:36 | Reagovat

Ahoj, máš bezva blog a úžasné fotky. Přeju hodně štěstí na škole, já už jdu do druháku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama