Příprava blogu

16. srpna 2016 v 22:33 | Astro Lukas |  Věci okolo
Ahoj všichni,
zakládám nový blog (již poněkolikáté :D ). Tentokrát ale s jasným cílem na celkové zaměření. A to zejména na fotografování, převážně noční. Pořídil jsem si astronomický dalekohled a hodlám trávit (alespoň některé) jasné noci venku zabalený v teplém oblečení s termoskou čaje při focení noční oblohy. Ale občas se dostanu i k dennímu focení, které také může být velmi zajímavé. Samozřejmě neskončí jen u příběhů o řvoucích srnách, jelenech a dalších zvířatech, o promrzlých rukách a mracích, které tam neměly být. Podělím se s vámi o fotografie a to jak neupravené, tak zpracované v PC.

I pro mě je takovéto focení nové, takže se budu muset ještě spoustu věcí naučit. Ale o své zkušenosti a postupy se s vámi podělím v rubrice Post processing. V rubrikách Denní a Noční výlety budu vyprávět své příhody, ale i obyčejné výlety za fotkami. V rubrice Fotogalerie můžete očekávat (neočekávatelně) fotografie, neupravené i upravené s krátkým popisem o jejich vzniku a parametrech. Poslední tři zveřejněné fotografie budou mít své miniatury i v menu a tak budete mít přehled, jestli jsem od vaší poslední návštěvy něco přidal. V rubrice Technika se postupně podíváme na mé vybavení a budu tam rozebírat i věci, které plánuji pořídit do budoucna nebo bych si moc přál. A konečně, poslední rubrika! Hell yeah! Vše okolo bude rubrikou pro články netýkající se přímo výše zmíněných témat. Mezi tím například plánování nočních výletů podle předpovědi počasí (používám portál chmi.cz - snímky družice MSG a numerický model Aladin).

A poslední záležitost dnešního článku. Vzhled. Vzhled blogu je aktuálně takový suchý. Ale na jeho "výzdobu" chci použít jen vlastní fotky (které zatím nejsou - pozn. autor). Tomu se budu věnovat brzy. Zatím bude blog v takové, řekněme, pracovní podobě.

Těším se, až se budu moct podělit o něco zajímavějšího. Snad to bude velmi brzy.

Do té doby, ahoj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama