Ursa Major a meteor

19. srpna 2016 v 14:55 | Astro Lukol |  Fotogalerie
Ahoj,
dnes je další článek do fotogalerie. Přemýšlel jsem, co ještě přidat a vzpomněl jsem si na fotku použitou v prvním Star trailu, na které je zachycený meteor při průletu atmosférou. Hlavní dominantou fotky je souhvězdí Ursa major (Velká medvědice, ačkoliv je z ní vidět pouze nejznámější část - Velký vůz).

Během večera jsem viděl ještě další asi tři meteory, jeden z nich krásně zářil jasně modrou barvou. Ale žádný další na fotce nemám zachycený. Úprava fotky mi zabrala kolem půl hodinky, ale s aktuálním výsledkem jsem spokojen, další vylepšení už mě nenapadla, výsledek bych pouze zhoršoval. Nakonec jsem skončil u ztmavení pozadí a zvíraznění hvězd velkého vozu a padajícího meteoritu, který šťastně padá téměř ve středu záběru. Snad se vám to bude líbit, své hodnocení můžete vyjádřit v komentářích.


Stále platí, že můžete psát o meziblogovou spolupráci. Budu velmi rád, za každého takového blogera nebo blogerku. A pokud chcete použít mou fotku, taktéž prosím napište do komentářů. Brzy vytvořím vlastní ikonku (gif) a budu rád za každého, kdo ji umístí na svůj blog výměnou za umístění jeho (její) ikonky nebo odkazu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama