Lost in Space - Poprvé na mobilu!

20. ledna 2017 v 8:00 | Astro Lukas |  Programování
Ahoj všichni!

Včera jsem do noci pracoval na mé hře. Hrozně mě to baví a nejhezčí je vidět konečně nějaký výsledek. Musel jsem stáhnout další dva nástroje, abych hru mohl uložit do souboru .apk, který otevře Android. Samotné toto nastavování a instalace mi zabraly asi hodinu a půl. Pak jsem poprvé zkusil hru dát na mobil. A hle! Hlavní menu funguje. Tím to bohužel taky skončilo. Takže jsem začal hledat, kde může být chyba. Strýček google radil ledasco, ale podařilo se mi to zkrotit až asi na desátý pokus.

Problém byl se zapisováním. Jak jsem již v jiném článku zmiňoval, pro generaci světa používám seed, který se uloží do souboru. To samozřejmě vyžadovalo povolení a to bylo různé nastavování a tady a tam... Nakonec jsem to ale vyřešil (Heureka!) a mám první screenshot ze hry. Můžete zkusit rozluštit nápis, který jsem se pokusil vytvořit ;-) (pozn. není to nic záludného)


Jak vidíte, některá tlačítka jsou stále pouze bílý čtyřúhelník s nápisem, to je zatím nedodělaná grafika. Postupně to budu vylepšovat, nebojte ;-) . Soubor apk k instalaci můžete stáhnout zde a zahrát si také! :-) Nápověda není ještě hotová, ale tlačítka jsou pojmenovaná.

V levém horním rohu je tlačítko pro zapnutí a vypnutí Build Modu. Pokud jste v Build Mode, pod tímto tlačítkem se objeví další, po kliknutí na něj si vybíráte, co chcete stavit. V pravém dolním rohu je tlačítek několik. Dvě jsou podtsatné. Mimo build mode tlačítko Mine slouží k dolování, případně ničení stěn a dveří. Tlačítko Action slouží momentálně pouze k otevírání dveří. V Build Mode se objeví místo Mine -> Build. Při stisknutí tohoto tlačítka postavíte vybraný blok (na místě před vámi směrem, kterým jste se naposledy pohybovali).

Ukrytý nápis prozradím příště, zatím můžete tipovat do komentářů ;-) . A moc děkuji za ohlasy k fotografickému článku! Moc mě to potěšilo :-) .

Pokud si hru zahrajete a uděláte o tom článek na svůj blok, tak mi to napište do komentářů a na mé stránce získáte ještě lepší status než AFFS (reklama ve článcích apod. ;-) ).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama