Únor 2017

Ranní mlžná procházka

18. února 2017 v 12:54 | Astro Lukas |  Denní výlety
Ahoj všichni,
jsem tu po kratší odmlce zpět. Skončilo zkouškové (ne zrovna úspěšně) a za rohem je nový semestr. Na mě čeká dost brutální rozvrh (jednou do půl šesté, jednou do půl sedmé a jednou dokonce do půl osmé večer...). Zase samá fyzika, matika... Včera ráno jsem tak využil ještě možnosti vidět zasněženou krajinu. Navíc bylo dost mlhavo a řekl jsem si, že by z toho mohly vzejít zajímavé fotky. Nakonec jsem jich vybral sedm, které vám ukážu (já jsem jich neudělal nějak velké množství ani :D ).


První fotka je pohled na zasněženou výpusť rybníka. Možná to někdo neodhalí, ale opět je za tím více práce, než se zdá. Fotka je totiž focená na dvakrát. Je to kvůli tomu, že sníh je velmi světlý a snadno se na fotce "přepálí". Tzn. zaniknou veškeré detaily a v podstatě to vypadá jako čistá bílá plocha a nevypadá to hezky. Pokud ale má vyniknout sníh, pak je zase potok úplně černý. Takže jedna fotka taková a druhá taková a lepší foto program si s tím poradí a umí složit HDR fotku (high dynamic resolution). Více na toto udělám článek do rubriky post processing, kde ukážu zpracování této fotky.


Při pohledu na strom jsem si vzpomněl na slavné: "až opadá listí z dubu". Listí na stromě stále drží dost pevně.


Další HDR fotka. tentokrát zaměřená na mlhu v lese a Slunce prozařující mlžným oparem.


Spíše jarní fotka, tomu odpovídá i lehká úprava živosti barev. Sýkorka na mladém stromku.


Makro "Kapka v jehličí". Focené místo bylo dost stinné a vyšší ISO (3200) dělá své. Redukce šumu není dokonalá, protože větší redukce šumu způsobuje rozostření obrazu.


Tuhle fotku jsem ani nečekal, že se nějak povede. Voda vetšinou působí pro foťák více jako zrcadlo, ale zde je dno vidět celkem hezky, proto se mi fotka líbí.


Další makro.Tentokrát zaostřeno na sněhový nános na pařezu.

Díky moc za přečtení a rozhodně ocením hodnocení fotek v komentářích!